ملاقات سرپرست سفارت افغانستان در تهران با رییس عمومی اداره ملی احصائیه و معلومات در کابل

ملاقات سرپرست سفارت افغانستان در تهران با رییس عمومی اداره ملی احصائیه و معلومات در کابل در رابطه به آغاز مجدد پروسه تثبیت هویت و صدور تذکره الکترونیکی برای مهاجرین افغان در ایران

به تاریخ ۱۰ حمل ۱۴۰۲مطابق ۸ رمضان ۱۴۴۴، جناب مولوی فضل محمد حقانی، سرپرست سفارت افغانستان در تهران با جناب دکتور فقیر محمد زیار، رییس عمومی اداره ملی احصائیه و معلومات در دفتر کار شان در کابل ملاقات نمودند.
در این دیدار، سرپرست سفارت افغانستان در تهران در رابطه به مشکلات مهاجرین افغان مقیم ایران از رهگذر تثبیت هویت، صدور مجدد تذکره الکترونیکی و تقاضای اعزام مجدد تیم مربوطه از کابل برای صدور تذکره الکترونیکی برای مهاجرین افغان به رییس عمومی اداره ملی احصائیه و معلومات گزارش معلوماتی ارایه نموده و پیشنهادهای شان را مطرح نمودند.
متعاقبا، جناب دکتور زیار در رابطه به موضوعات مطروحه منجانب سرپرست سفارت افغانستان معلومات ارایه داشته که نکات مهم آن به شرح ذیل ارقام میگردد:

۱-اداره ملی احصائیه و معلومات سعی مینماید تا در قدم نخست در حدود ۴۰ هزار تذکره که قبلا معلومات شان از طرف کارمندان این اداره ( در سابق ) ثبت شده بعد از اخذ ویزه کارمندان مسلکی این ریاست در سفارت و جنرال قونسلی های افغانستان در ایران به همکاری دیپلوماتان بخش قونسلی سفارت توزیع گردد.

۲- قرار است پروسه مجدد ثبت بایمتریک و دیتابیس در سفارت و جنرال قونسلی های افغانستان در ایران در تفاهم با ادارات مربوطه جمهوری اسلامی ایران و با هماهنگی سفارت افغانستان در تهران در آینده نزدیک آغاز گردد.

۳- در نظر است بعد از غور و بررسی و ملاحظه ابعاد مختلف، صدور تذکره غیابی برای مهاجرین جدید الورود افغان آغاز گردد. البته اتباع جدید الورود افغان بعد از خانه پری فرم، اقارب نزدیک خود را به سفارت معرفی و بعد از مصاحبه تیم اداره ملی احصائیه و معلومات، تذکره غیابی در مقابل مبلغ معینه برای ایشان صادر می گردد.

سرپرست سفارت افغانستان در اخیر ملاقات ضمن تشکری از برنامه های مطروحه رییس عمومی اداره ملی احصائیه و معلومات، آمادگی سفارت افغانستان را در خصوص تطبیق برنامه صدور و توزیع تذکره الکترونیکی ابراز نمودند.

You may also like...

جواب دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *